Hirdetés

Telefontok és kártyatartó megoldások

Régen, még az érintőkijelzős korszak előtt a mobiltelefonok igen strapabíróak voltak. Ha nem volt rajtuk egy sérülékenyebb antenna (igen, ilyen is volt, még kihúzható is), akkor egy átlagos leejtést követően maximum kiesett az akksi, esetleg valami esztétikai sérülés keletkezett rajta. Használható volt utána is, nem volt vele különösebb probléma. Ezek persze robusztus készülékek voltak, mindössze egy néhány soros kijelzővel. A mai mobilok előlapja már konkrétan a teljes felületén kijelző. A hátlapon kamerasziget, minél több kamerával. Igazából szinte mindegy, hogy a „vajas kenyér” melyik felére esik, nagy eséllyel kár történik.

A hatalmas kijelző és a kamerák lencséi is igen sérülékenyek. Az akksi viszont már nem pottyan ki. Ennek hátránya azonban, hogy külön szakembernek kell egy akksicserét elvégezni – szervizben. Ha vigyázol a telefonra, és a szoftveres/technikai elavulás sem jelentős, akkor pont az akkumulátor lesz a mobilhasználat leggyengébb keresztmetszete.

A telefonra több módon vigyázhatsz.

Először is nem ejted le, nem ütöd hozzá véletlenül semminek, farzsebben hordva nem ülsz rá, nem karcolod össze egy zsebben maradt fém pénzzel vagy kulccsal a százezrekbe kerülő kütyüt. Erre a legjobb módszer, ha otthon felejted, így nem éri semmi sérülés. A másik megoldás a megfelelő kijelzővédő fólia, és a telefontok.

Honnan lehet felismerni a jó tokot?

Az alábbi szempontok figyelembevétele ebben lehet a segítségedre, hiszen egy jó tok:

  • pontosan illeszkedik a telefonodra.
  • nem befolyásolja a működést, azaz azt az érzetet kelti, mintha nem lenne a készüléken tok.
  • nem fed el semmilyen kezelőgombot.
  • egyszerűen felhelyezhető.
  • csúszásgátló, nem esik ki a mobil véletlenül a kezedből.
  • tökéletesen ellátja azt a szintű védelmet, amire számítasz tőle.
  • több réteggel van ellátva – a legbelső rugalmasabb, hogy elnyelje az ütődések energiáját, a külső strapabíró, hogy ne essen baja a telefonnak, esetleg extraként még egyéb külső bevonat is van rajta esztétikai céllal.

Telefontokok gyártásához használt alapanyagok:

  • Szilikon: A legnépszerűbb választások közé tartoznak a mobiltelefon-tulajdonosok körében. Ennek oka, hogy a szilikon rugalmas, tartós és könnyen kezelhető anyag.
  • Fém: Az alumínium és más fémek stílusos és tartós védelmet nyújtanak, de nehezebbek és jellemzően drágábbak is.
  • Fa: Egyedi és természetes megjelenést biztosít, bár nem olyan gyakori, mint a többi anyag.
  • Textil: Gyakran kombinálják más anyagokkal, hogy különleges textúrájú és megjelenésű tokokat hozzanak létre.

A fával kombinált tokok a legtermészetesebbek a fentiek közül, de igen ritkák. Ha természetességre vágysz, válassz olyan tokot, amelyet bőrrel, vagy öko bőrrel vontak be kívülről.

A valódi bőrből készült tokok eleganciát sugároznak, kellemes a tapintásuk, esztétikusak, és tapadnak a tenyérbe – nem csúsznak.

Valódi bőrből vagy műbőrből készülnek, és exkluzívabb megjelenést, prémium hatást biztosítanak a telefonnak.

Az öko bőr, más néven eco bőr, valójában egy mesterséges anyag, amelyet a valódi bőr alternatívájaként fejlesztettek ki. Az öko bőr kifejezés különböző anyagokat takarhat, beleértve a poliuretán (PU) bőrt és a poliészter-alapú műbőrt.

Az öko bőr legfőbb célja, hogy fenntarthatóbb és környezetbarátabb alternatívát nyújtson a hagyományos bőrrel szemben, miközben megőrzi annak megjelenését és tapintását.

Alapanyaga általában szintetikus, bár újabb fejlesztések során természetes alapanyagokat is felhasználnak. A valódi bőrhöz képest kevésbé tartós, cserébe viszont állatbarát, költséghatékony, kevésbé kényes (könnyebben tisztítható), és remekül színezhető, azaz szélesebb igényeknek tud megfelelni.

Telefon, tárca, kulcs

Ez egy olyan háromszög, amit minden egyes elindulás előtt leellenőrzünk. Időnként bermuda háromszög, hiszen ezek a dolgok többnyire hajlamosak az aktuális tartózkodási helyünk három különböző pontján elbújni, így legalább 5-10 perc házkutatást kalkulálhatunk be általában indulás előtt. Ebből kettőt, a telefonodat és a tárcádat akár kombinálhatod is. Használj olyan tokot, amiben lehetőséged van akár egy személyit, akár bankkártyát tárolni. Máris eggyel kevesebb gond induláskor. Ha például egy telefonkeresővel megcsörgeted magad, már meg is van minden. A kártyatartós telefontokok is készülhetnek öko bőrből, vagy akár külön magsafe kompatibilis öko bőr kártyatartót is használhatsz –  egy mozdulat és mindig a telefonod mellett lesznek a kártyáid! Változatos megoldások közt válogathatsz, az elegáns bőr tárcád a telefonra „magsafelve” akár állványként is használhatod filmezésre, videózásra! Ahány ember, annyi ízlés. Sokan vannak, akik inkább a zárt, kinyitható tokokat részesítik előnyben. Ezek is készülhetnek kellemes tapintású öko bőrből, és néhány mozdulattal szintén állvány „hajtogatható belőle”.

Ha nem tokra, hanem egy innovatív tárcára vágysz, válaszd a Uniq megoldását, mely több, mint egy kártyatartó! Bármikor rápattinthatod a telefonodra, és a Magsafe technológiának hála, máris lett egy olyan tárcád, ami egyben állvány is!

Már követed a Roboraptort, de mégis lemaradsz a legfrissebb kritikákról, hírekről? A Roboraptor hírlevél segít ebben! Hetente a postafiókodba küldi cikkeinket, hogy Te döntsd el, mit akarsz olvasni, ne a gépek.