Hirdetés Magazin

A Tanfolyamguru segít, hogy social media nindzsa legyél, vagy MI-t terelő juhász

Sosem késő tanulni, sőt a mai folyton változó világban a folyamatos tanulás vált a leghasznosabb készségünkké és persze hosszú távon kifizetődővé. Viszont számtalan külső tényező akadályozhat egy érdekes kurzus elvégzésében, kezdve a hétköznap tartandó óráktól egészen a helyszínig, ami könnyen távol eshet otthonunktól. A Tanfolyamguru rendszere szerencsére mindezekre kínál megfelelő megoldásokat.

A Tanfolyamguru 13 éve foglalkozik tanfolyamközvetítéssel a felnőttképzés magyar piacán.

Oldaluk 90 képző országszerte elérhető kurzusait és szakképesítéseit ajánlja, amiért még regisztrálni sem kell külön a honlapra, csak arra a kurzusra, amely megtetszett.

Ha szakmát váltanánk vagy csiszolnánk meglévő készségeinket, esetleg vállalkozásunkhoz bővítenénk tudásunkat, az oldal mindenre tud kínálni egy online vagy offline elérhető tanfolyamot. Ennyi tanfolyamban és azok komolyságában nehéz lenne eligazodni – érdemes inkább kategóriánként átnézni, mit szeretnénk. A Tanfolyamgurun 4 nagyobb kategóriából választhatunk érdeklődésüknek és igényünknek megfelelő képzést.

Szakképesítéstől a részképzésekig

A Szakmai csoportok tartalmazza a klasszikus szakmát adó tanfolyamokat. Nem OKJ-s képzésekre kell gondolni, ugyanis azokat 2020. december 31-ig lehetett indítani felnőttképzésben. Ettől nem szűntek meg a hagyományos, OKJ-szerű programok, helyettük szakképzésekre és részképzésekre lehet jelentkezni a fenti kategóriában. Az ikk.hu honlapja alapján 400 programkövetelménnyel rendelkező szakképzés közül válogathatunk kedvükre, a lista pedig folyamatosan bővül – foglalta össze az új helyzetet a Portfolio.hu. A Tanfolyamguru ebből 46 oktatási intézmény képzéseit ajánlja oldalán, így jelenleg 158 oldalon keresztül tudunk válogatni az ebbe a kategóriába eső képzések közül.

Megtalálhatóak a legnépszerűbb képzések, mint a dajka, villanyszerelő vagy a pedagógiai asszisztens, de új, a digitalizálódó világ újonnan született szakmái is képviseltetik magukat.

Lehet tanulni például social media managernek, virtuális asszisztensnek vagy digitális grafikai illusztrátornak. 

Forrás: Pixabay

Különösen széles választék érhető el az IT különböző területein is, amelyek hasznosak lehetnek azoknak, akik félnek az önképzés buktatóitól (valami fontos kimarad a tanulási útjából), vagy motiváltabbnak érzik magukat hagyományosabb iskolai keretek között.

A Tanfolyamguru IT-órái közül számos programozói nyelv – Python, C++, JavaScript – elsajátítására van mód, de azt is eldönthetjük, hogy frontend vagy backend irányba szeretnénk-e haladni.

A programozáson kívül weblapfejlesztésre is válthatunk, ugyanis a weblapfejlesztőtől a WordPress elsajátításáig számos lehetőség érhető el. 

Forrás: Pixabay

De ha csak egy-egy program használatát sajátítanánk el vagy egy-egy szoftverben mélyednénk el jobban, a Tanfolyamguruval akkor sem tudunk hoppon maradni. Kínál a Microsoft Office programok (Word, Excel, PowerPoint) haladó szintű használatához különböző kisebb képzéseket, főleg Excel területén, ami minden programozói tudás mellett még mindig jó jolly joker egy-egy irodai vagy multis pozihoz.

Hogy könnyebb legyen a munkavégzés – soft skill fejlesztés

A Tanfolyamguru konkrét szakképzések mellett konkrétabb területek fókuszálására, erősítésére is kínál számtalan képzést. A konfliktuskezeléstől a munka-magánélet egyensúlyon át a stresszkezelésig számos hasznos, akár a hétköznapi életünket is könnyítő órára regisztrálhatunk, de a változóban lévő szakmák új kihívásaira is találhatunk hasznos felkészítő foglalkozásokat.

Erős kínálat érhető el például a mesterséges intelligencia (MI) eszközök használatában, és megfelelő parancsok (prompt) kialakítására, hogy az MI ne elvegye, hanem segítse munkánkat.

Utóbbi példák főleg a marketingesek számára lehet hasznos, ugyanis a Tanfolyamguru MI-tanfolyamai főleg a kép, videó- és szövegírási munkákhoz ajánl ráképzéseket.

Hobbihoz sem árt egy kis tanulás

A hobbi lehet örömforrás, de ha elkezdjük egyre komolyabban venni, elkerülhetetlen az egyre mélyebb és mélyebb tudás megszerzése iránti vágy. Ha csak ilyen elmélyedésre vágyunk, a Tanfolyamguru Hobbi kategóriája számos lehetőséget kínál.

Elsősorban a ma felfutóban lévő videós és közösségi médiás hobbi tartalomgyártókra gondoltak, amelyekbe könnyű becsatlakozni, mivel az ország minden részében vagy online is kínálnak ilyen jellegű kurzusokat (főleg videóvágás esetén).

De ha offline hobbijaink vannak, az oldal remek lehetőségeket kínál a manikűrösöknek, háztáji ételek készítőinek és sminkeseknek is.

Forrás: Pixabay

Ha pedig szeretnénk hobbinkat szakmai szintre emelni, a Tanfolyamgurun arra is számos szakképzés áll rendelkezésre. A virágkötéstől a fényképészképzésig sok művészeti karrierutat kínál a tanfolyamválaszték, még olyan újnak számító foglalkozások is megtalálhatóak, mint a 3D Blender látványtervező (aki a Blender programmal dolgozik) vagy az intimitáskoordinátor. Ha a forgatáson dolgozó koordinátor:

a művészet kategóriában leginkább a filmforgatás különböző szakmái közül válogathatunk magunknak, ha a jövőnket a filmiparban képzeljük el.

A vágótól egészen a filmdramaturig sok lehetőség áll rendelkezésünkre, egyes területeket pedig tovább is fejleszthetjük. A Filmes alapképzéstől például elindulhatunk Dokumentumfilmes vagy Filmrendező irányba is.

Forrás: Pixabay

Mit kínálnak a Tanfolyamgurun található képzések?

Mivel a Tanfolyamguru elsősorban közvetítő oldalként van jelen a piacon, az egyes kurzusokról pontosabb információt az azokat meghirdető iskolától szerezhetünk. De jó összekötőként a Guru igyekszik megkönnyíteni a felhasználók dolgát ebben a tekintetben. Egy-egy tanfolyam adatlapját megnézve szinte minden alapadatot megkapunk: mikor és hol lesz, és – a legfontosabb – mit fogunk elsajátítani általa. Ez segíthet a döntésben is, hogy az adott tanfolyam megfelelő-e a céljainknak.

Az oldal többfunkciós szűrőinek hála célzottan is tudunk keresni a rengeteg tanfolyam között.

Előre kiválaszthatjuk, a fenti kategóriákban milyen szakmacsoport érdekelne minket, melyik városban indul a képzés, vagy esetleg van-e mód online részvételre.

Ha pedig szimpatikus, amit találunk, az adatlapon látható regisztrációs űrlapot kitöltve máris összeköttetésbe kerülhetünk a tanfolyamot hirdető iskolával. Innentől pedig mondhatni hátra is dőlhetünk, ugyanis az iskola kapcsolattartója a megadott adatok alapján megkeres minket a tanfolyam részleteivel, a lehetséges tandíjfizetési részletekkel (pl. a legtöbb tanfolyamon van lehetőség részletfizetésre), vagy arról adhat pontos tájékoztatást, hogy milyen papír lesz a kezünkben a képzés végén. Utóbbi a szakképzések esetén kiemelkedően fontos tényező, hiszen vannak olyan szakmák, amelyekben megfelelő tanúsítvány nélkül nem állhatunk munkába. Erre érdemes mindig rákérdezni, hogy pénzünket és időnket se fektessük olyanba, ami nem teljesen egyezik kitűzött céljainkkal.

Maga a Tanfolyamguru oldala is igyekszik jelezni a szakképesítést adó tanfolyamainál, ha az államilag elismert végzettséget ad, ám biztos, ami biztos alapon mindig érdeklődjünk. De ha nem papírhoz kötött szakmába tervezünk átugrani, akkor a legtöbb Tanfolyamguru szakképzéssel nem lesz bajunk.

Az alábbi linken elérheted a Tanfolyamguru széles kínálatát! És regisztrálj bátran, ha egy-egy kurzusról szeretnél többet megtudni!

Már követed a Roboraptort, de mégis lemaradsz a legfrissebb kritikákról, hírekről? A Roboraptor hírlevél segít ebben! Hetente a postafiókodba küldi cikkeinket, hogy Te döntsd el, mit akarsz olvasni, ne a gépek.

Főszerkesztő
2009 óta foglalkozok blogolással és cikkírással. Jelenleg a Roboraptoron vagyok megtalálható főszerkesztőként. Bármilyen kérdésed van, a roboraptorblog[kukac]gmail[pont]com elérhetsz.