A Doctor Who főhőse a legtragikusabb sci-fihős, aki valaha született. Podcast.
A Roboraptor Podcast legfrissebb adásában Pavlics Tamással, a Cinestar és a Filmzene.net szerzőjével vállalkoztunk arra, hogy megfejtsük, a Doctor Who sorozat (vagy a magyar keresztségben a Ki vagy, Doki?) minek köszönheti kultstátuszát, miért futhat már több, mint ötven éve, miért tragikus hős a Doktor és miért kis létszámú a magyar rajongótábor. Spoileres adás, az új évadok ismerete szükséges a maximális műélvezethez.
Doctor Who modoros-kisokos:
– A sorozat eredetileg 1963 és 1989 között volt műsoron, 1996-ban tévéfilmet készítettek belőle, 2005-ben pedig sikeresen újraindították, amely az újraszámozást követően a kilencedik évadnál tart.
– A széria főszereplője a Gallifrey bolygóról származó, önmagát Doktornak nevező időlord különböző problémákat old meg időben és térben – angol rendőrségi telefonfülke alakjára fixálódott – TARDIS nevű időgépével, illetve rendszerint csinos női kísérőkkel.
– A Doktor szerepét az eltelt fél évszázad alatt értelemszerűen több színész is játszotta már, ám a szereplőváltás problematikáját a BBC sohasem a James Bond filmek mintájára oldotta meg. Az új Doktor új fizimiskával akkor jelenik meg, ha egy majdnem halálos kimenetelű sérülést szenved, amelyből regenerációs folyamat segítségével épül fel.
– A metódus viszonylag gyors lefolyású, a regenerációt követő trauma következtében pedig külcsínében transzformálódik, és apróbb személyiségváltozáson is keresztülmegy. Emlékei persze mindig megmaradnak, de a különböző színészek különböző attitűdöket is formálnak, így a sorozatban eddig feltűnt 12 Doktor-inkarnáció között volt már mogorva, humoros, csendes, agresszív, komolytalan, arrogáns és szarkasztikus időlord is.
Podcastjaink továbbra is hallgathatók a Mixcloudon és a YouTube-on, jelen adásunk pedig ezen a linken tölthető le.
Már követed a Roboraptort, de mégis lemaradsz a legfrissebb kritikákról, hírekről? A Roboraptor hírlevél segít ebben! Hetente a postafiókodba küldi cikkeinket, hogy Te döntsd el, mit akarsz olvasni, ne a gépek.