Az éhezők viadala-széria záró akkordjának tiszteletére a filmekben szereplő ruhakölteményeket idézzük fel. Kiderül az is, hogy egy-egy darabbal nem csak a dizájner göncökre éhesek vágyait csillapíthatnánk.
Szó se róla, az első részért felelős Judianna Makovsky is odatette magát Katniss első tűzről pattant, CGI-effektekkel megspékelt ruhájával. Nézzék csak!

És nem mehetünk el kép nélkül amellett sem, hogy Kurt and Barték milyen fasza kis harci cuccot rittyentettek Jennifer Lawrence-nek az utolsó két felvonásra – többek között a japán szamurájoktól és a II. világháború idején jellemző női szerelésektől megihletve. Tessenek csak megcsodálni!

Na, de a nagy király mégiscsak a már említett Trish Summerville, aki olyan tervezőktől és divatcégektől kunyerált össze támogatást, ihletet és konkrét göncöket, hogy az ebben a világban kicsit is jártas népek összepisiljék magukat a gyönyörtől. Nem is hergelem tovább az Olvasót – nézzük meg most már tényleg, hogy a Futótűzben felvonultatott huszonsokféle dizájnercucc közül melyek voltak a legek!
A tűzről pattant menyasszony-szerelés
Az indonéz Tex Saverio tervező munkája a fidres-fodros habos-babos tüll- és tolltenger, amiben Jennifer Lawrence Katnisséből hattyú lesz. Valóságos szimbolika-áradatot kap az ember lánya a képébe, ha rápillant: a Swarowski-kristályokkal díszített rács a lángokat, a lézerrel vágott tollak és a légiességet kölcsönző organza- és chiffon-hullámok a madár, vagyis a fecsegő poszáta-motívumot követik. És ugye miből lesz a cserebogár: miután a CGI-lángok leégetik ezt a göncöt, egy egyszerű szabású, csupán némi festéssel díszített hacuka marad hősnőnkön – akit legalább annyira sokkolhat a hattyúból rút kiskacsává avanzsálás, mint minket. Bakker, mégiscsak egy SAVERIO-DARABRÓL volt szó!!!

Hogy érezzük a dolog súlyát: egy Saverio-menyasszonyi ruha körülbelül 420 000 Ft-nál kezdődik. Ebből a pénzből ma Magyarországon több mint 950 gyerek lakna jól. (Az állam ugyanis átlagosan 440 Forintot szán egy iskolás napi étkeztetésére.)
A pillangókisasszony
Katniss Everdeennél talán csak egyetlen karaktert irigyelhet jobban a mezei divatrajongó, ez pedig Effie Trinket. A karakter öltöztetéséhez Summerville-nek a világ egyik vezető divatcégét sikerült megnyernie. A 2010-ben elhalálozott, máig legendás brit tervező, Alexander McQueen ruháit csodálhatjuk meg az Elizabeth Banks által alakított karakteren. A fodros habcsókok mellett a legkülönlegesebb az a ruha, amit több mint 10 000 királylepkének megfestett tollal díszítettek. Ez a kosztüm olyannyira értékes, hogy a divatház csak a legszigorúbb feltételek mellett adta kölcsön a forgatáshoz. Banks ebben a cuccban például le sem ülhetett…

De hát kár is ezen csodálkozni, hiszen egy McQueen-ruha ára 500 000 és 2 500 000 forint között mozog. Ennyiből állambácsi jóvoltából 1130-5680 magyar gyerek kapna ebédet naponta.
Edzeni is csak stílusosan lehet
Ha azt hittük, a két főbb női szereplővel ki is pipálhatjuk a divatot, akkor nagyon tévedünk! Bizony vannak olyan cégek, amelyek nem csak azt tartják szem előtt, hogy egy fitness-szerelés kényelmes legyen és minél könnyebb, minél szabadabb mozgást biztosítson. A londoni Lucas Hugh-márka a trendiségre is utazik: topjaik, cicanadrágjaik és melegítőik az edzőtermek Gucci-darabjai. Nem véletlen, hogy Katniss és Peeta is ezeket viselik a Futótűzben amikor az Arénába való visszatérésre készülnek.

A divatot persze a konditeremben sem adják ingyen: egy teljes Lucas Hugh-szett ára 320 000 forint körül mozog. A magyar menzákon ebből a pénzből több mint 720 gyereket tudnánk megetetni naponta.
Egy úr a zűrből
Mert ugye Peeta nem éppen az a nyugis alak. Mondjuk ki: ő valójában egy lúzer. Egy nagyon rendes lúzer, ami azt illeti – de akivel az élet rendszeresen kitol, hát azzal biztosan nem cserélne senki sem. Kivéve azokat a pasikat, akik szeretnek elegánsak lenni és dizájner cuccokban villogni. Merthogy Peeta, illetve az őt alakító Josh Hutcherson is kapott némi muníciót egy sokat méltatott divatdiktátortól. Katniss Saverio-ruhája mellé ő a férfidivat egyik legelismertebb tervezőjétől, Juun J-től kapott öltönyt. Egy ilyen jól szabott ruhadarab pedig minden hapsit vonzóvá tesz.

Peeta sármjának az ára, a Juun J-darabok átlagában mérve, körülbelül 600 000 forint. Ez az összeg pedig több mint 1300 gyerek napi étkezését fedezné.
Így a végére most már tehát látjuk: ebben a filmszériában még a ruhák is fenomenálisak voltak. De sok jóság akadt még itt. Katniss ugye egy elég fasza csaj, akire egy fél kontinens rábízná az életét. A látványos akciójelenetek a legjobb multiplex-élményt kínálják a nézőknek, és a romantikus lelkűek kicsi szíve is meg van érintve, mert ugye látunk sok szép tesós-családos-ölelgetős snittet meg egy jó kis szerelmi háromszöget.
De mi lesz a valóságszaggal? Azt ki fogja megérezni? Ki fog elgondolkozni azon, hogy a mi világunk mindig is ugyanazokra az alapokra épült, és mindig ugyanazokon a lábakon fog állni? Kiben fogan meg a gondolat, hogy a szabadság és az igazság talán mindig csak eszmények, illúziók maradnak, de sosem válhatnak valósággá? Hinni fog még valaki abban, hogy az lehet az igazi társ, aki nem a tükörképedet mutatja? És kinek jut majd eszébe, hogy a csillogó felszínességgel kezdeni kellene valamit, mert nem az az igazi érték?
Nekem mondjuk eszembe jutott, milliónyi más dologgal együtt, mikor végigolvastam Susan Collins regénytrilógiáját és miután megnéztem Az éhezők viadala-filmeket. Az én nyakamban most ott lóg a nyaklánc, aminek a medálja egy fecsegő poszáta. Az ára nagyjából 2500 forint. Ha nem veszem meg, öt gyereket biztosan meghívhattam volna ebédelni.
Ha tetszett a poszt, lájkolj és kövess bennünket a facebookon is!